W kolanie znajduje się staw, który jest jednym z najbardziej obciążanych stawów w naszym ciele. Czasem jego niedomaganie jest skutkiem nieleczonych urazów więzadeł i łąkotki. Winne może być też złe leczenie chorób reumatycznych. Jeśli zmiany w kolanie są niewielkie to bardzo dobry efekt dają ćwiczenia mięśni i zabiegi fizjoterapeutyczne. Przydatne mogą też być preparaty, które nie regenerują chrząstki stawowej, ale mogą być pomocne. Można też podawać preparaty z kwasem hialuronowym. Niestety na dzień dzisiejszy nie ma metody powstrzymania zmian zwyrodnieniowych. Jeśli problem postępuje to często jedyną możliwością na poprawę stanu życia jest operacja. Przeprowadza się na przykład zabieg oczyszczenia stawu ze zniszczonych fragmentów chrząstki. W najgorszych przypadkach wszczepia się endoproteży. Każdy uraz powoduje złą pracę stawu. Powierzchnie szybciej się ścierają i z czasem rozwija się choroba zwyrodnieniowa. Wiązadła musza być mocne i nie mogą ulegać uszkodzeniu w zbyt łatwy osób. Jeśli uszkodzeniu uległ fragment chrząstki to wykonuje się w określonym miejscu nawiercenie małych otworków. Potem w tym miejscu tworzy sie blizna zastępująca chrząstkę.

Nadpobudliwość u dzieci

Gdy dziecko jest nadpobudliwe to najczęściej winny jest niedojrzały układ nerwowy. Jednak przyczyną mogą też być dodatki znajdujące się w żywności oraz pasożyty i metale ciężkie. emg warszawaOstatnie badania dowodzą na przykład, że dodatki takie, jakie znajdują się w kolorowych napojach mogą wywoływać nadpobudliwość u dzieci. Substancje te wraz z benzoesanem sodu mogą wywoływać zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego.

Więcej…
Ach te hemoroidy

Hemoroidy zwane też są żylakami odbytu, do ich objawów zaliczmy ból i krwawienie podczas wypróżniania. Powstają one w skutek podwyższonego ciśnienia w okolicy odbytu. Jednak są czynniki które im sprzyjają takie jak: siedzący tryb życia, nadwaga, częste zaparcia lub biegunki. Istnieje wiele domowych sposobów pomagających załagodzić tą dolegliwość.

Więcej…
Astma u dzieci

Upewnijcie się, że nauczyciele są świadomi stanu zdrowia waszego dziecka i wiedzą, na czym polega leczenie. Dziecko musi mieć w szkole zapewniony czas i miejsce na zażycie koniecznych lekarstw, żeby nie brało ich zbyt pospiesznie. Szybkie poźyczki, chwilłwki przez Internet. Chwilłwka na dowłd w 15 minut na Twoim koncieJeśli to możliwe, dobrze jest poinstruować jednego z nauczycieli, w jaki sposób objawia się u dziecka pogorszenie astmy i jak można temu doraźnie przeciwdziałać. Zapewnij nauczycielom stały kontakt telefoniczny na wypadek jakiejś trudnej do opanowania sytuacji.

Więcej…