Mięsień ten pracuje całą dobę tłocząc krew przez nasz organizm. Dzięki temu krew dostarcza niezbędne substancje do najdalszych części naszego ciała. Jednym z podstawowych badań tego nar narządu jest EKG. Skrót ten oznacza elektrokardiogram, dzięki niemu możemy wykryć przerost komór serca, przeciążenie tych części serca oraz wady zastawek. Dzięki niemu rozpoznamy niedokrwienie, a to zobrazuje nam przebyte zawały. Podczas tego badania leżymy na wznak i do ciała mamy przyczepione specjalne elektrody. Impulsy z nich wędrują do specjalnego aparatu który zapisuje czynności serca. Często też przeprowadza się to badanie w ruchu, wtedy pacjent znajduje się na bieżni lub na rowerku. Rodzajem elektrokardiogramu jest EKG Holrtera odpowiada on za wykrycie zaburzeń pracy serca. Ten typ badania trwa jedną lub dwie doby, rzez ten czas pacjent ma podpięte do swego ciała elektrody a wynik jest zapisywany an bieżąco w pamięci. Pacjent podczas tego czasu zapisuje czynność jaki aktualnie wykonuje i momenty w których pojawiają się dolegliwości. Innym sposobem diagnozowania tego narządu jest Echokardiografia, popularne badanie to nazywa się echem serca.

Nadpobudliwość u dzieci

Gdy dziecko jest nadpobudliwe to najczęściej winny jest niedojrzały układ nerwowy. Jednak przyczyną mogą też być dodatki znajdujące się w żywności oraz pasożyty i metale ciężkie. gry edukacyjne dla dzieciOstatnie badania dowodzą na przykład, że dodatki takie, jakie znajdują się w kolorowych napojach mogą wywoływać nadpobudliwość u dzieci. Substancje te wraz z benzoesanem sodu mogą wywoływać zaburzenia w funkcjonowaniu układu nerwowego.

Więcej…
Ach te hemoroidy

Hemoroidy zwane też są żylakami odbytu, do ich objawów zaliczmy ból i krwawienie podczas wypróżniania. Powstają one w skutek podwyższonego ciśnienia w okolicy odbytu. Jednak są czynniki które im sprzyjają takie jak: siedzący tryb życia, nadwaga, częste zaparcia lub biegunki. Istnieje wiele domowych sposobów pomagających załagodzić tą dolegliwość.

Więcej…
Astma u dzieci

Upewnijcie się, że nauczyciele są świadomi stanu zdrowia waszego dziecka i wiedzą, na czym polega leczenie. Dziecko musi mieć w szkole zapewniony czas i miejsce na zażycie koniecznych lekarstw, żeby nie brało ich zbyt pospiesznie. Spędzając czas w luksusowym hotelu ze spa moźna skorzystać z zabiegłw odmładzających.Jeśli to możliwe, dobrze jest poinstruować jednego z nauczycieli, w jaki sposób objawia się u dziecka pogorszenie astmy i jak można temu doraźnie przeciwdziałać. Zapewnij nauczycielom stały kontakt telefoniczny na wypadek jakiejś trudnej do opanowania sytuacji.

Więcej…